warto uczyć się języków obcych
Każdy z nas posiada świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest istotne, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę najbardziej opłaca się to wszelkiego rodzaju specjalistom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć pracę w Polsce, ale również otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie zamierzamy emigrować, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.
Grupa językowa, za Wikipedią:
Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.
Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.
Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa
Grupy językowe
Napiszę teraz parę słów na temat grup językowych. Tak naprawdę, może to mieć znaczenie przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie rozwijały się w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Zdarza się, że dana grupa językowa pochodzi od jednego języka, który obecnie jest już martwy. Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, francuskiemu, hiszpańskiemu i paru innym.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz